Zespół

Zespół Centrum Zdrowia SALUS i SZpitala SALUS to kilkaset osób – lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników medycznych i niemedycznych, zaangażowanych w codzienną działalność i dynamiczny rozwój naszej placówki.

Dzięki fantastycznej współpracy i ciągłemu doskonaleniu udało nam się stworzyć nowoczesny, komfortowy i bardzo wysoko ceniony przez pacjentów ośrodek zabiegowy, który od 2010 roku, jako pierwszy szpital w Słupsku, posiada certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia w zakresie lecznictwa szpitalnego.

Duże zaangażowanie i lojalność pracowników pozwoliły na zapewnienie, nie tylko lokalnej społeczności, kompleksowej opieki medycznej, obejmującej: zabiegowy oddział szpitalny, kilkadziesiąt poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych, dwa laboratoria i pełne zaplecze administracyjne. Nasza firma posiada również na terenie Słupska i ościennych gmin 4 niezależne przychodnie POZ.

Od początku działalności niezmiennie inwestujemy w szkolenia i rozwój zawodowy naszej kadry medycznej i cywilnej, jak również w poszerzanie i unowocześnianie metod zabiegowych i zaplecza sprzętowego.

Przykładem tej strategii jest medycyna estetyczna, która obecnie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów naszej działalności.

Małgorzata Krukowska

Absolwentka dwóch kierunków medycznych: Wydziału Lekarskiego Collegium Medium na najstarszym Uniwersytecie w Polsce – Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Ochrony Zdrowia CMUJ. W 2016 ukończone studia Podyplomowe na KUL z Zarządzania i Monitoringu w Badaniach Klinicznych.

Szkolenie specjalizacyjne z zakresu Anestezjologii i Intensywnej Terapii odbyła w dwóch ośrodkach: Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. N. Barlickiego w Łodzi oraz w Szpitalu Wojewódzkim Copernicus w Gdańsku.

Medycyna Estetyczna jest jej głównym zainteresowaniem i nieodłączną częścią  pracy. Wieloletnie doświadczenie zdobywała na krajowych i zagranicznych warsztatach, zjazdach, kongresach. Współpracowała z Klinikami Medycyny Estetycznej w Łodzi, Gdyni, Kaliszu. Niezależnie prowadzi także własny gabinet, w którym wykonuje się protokoły przeciwstarzeniowe z zastosowaniem technologii oraz z użyciem preparatów dedykowanych.

W medycynie estetycznej skupia się na zabiegach, których mechanizmy działają stymulująco na skórę spowalniając proces starzenia oraz na zabiegach rekonstrukcyjnych. Lubi mawiać, że w szeroko rozumianej medycynie ekonomiczniej jest zapobiegać niż leczyć.

W życiu prywatnym ceni sobie ludzi, którzy są pracowici i zaradni, otwarci na potrzeby innych w tym także zwierząt. Lubi podróżować i zdobywać nowe doświadczenia. Zapytana o motto życiowe, odpowiada bez wahania: „limity mamy tylko w głowach”.

Wojciech Galla – specjalista II stopnia chirurgii ogólnej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W roku 1996 uzyskał prawo wykonywania zawodu lekarza, a w roku 2005 tytuł specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej.

W roku 2007 uczestniczył w Międzynarodowym Sympozjum Chirurgii Bariatrycznej. Odbył szkolenie i posiada certyfikat pt. „ Jak stworzyć i rozwijać ośrodek chirurgii laparoskopowej”

Od 2008 roku posiada certyfikat Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich uprawniający do wykonywania procedur endoskopowych w zakresie endoskopii diagnostycznej i endoskopii operacyjnej przewodu pokarmowego.

W latach 2011 – 2015 ukończył specjalistyczne kursy i uzyskał certyfikaty:
– „Laparoskopowa Chirurgia Kolorektalna”
– „Zaawansowane Techniki Laparoskopowe i technika SILS”
– „Zaawansowane techniki operacyjne leczenia przepuklin metodą laparoskopową” w Warszawie i Brukseli
-„Zaawansowane operacje Laparoskopowe”
W roku 2016 ukończył szkolenie i uzyskał certyfikat „Zaawansowane procedury laparoskopowe w chirurgii bariatrycznej”.
Szkolenie i certyfikat z zakresu „Skleroterapia kompresyjna żylaków” uzyskał w 2017 r.

W latach 2017 – 2018 odbył szkolenia w zakresie leczenia otyłości liposukcją wodną Body Jet. Od wielu lat zajmuje się także leczeniem chirurgicznym następstw otyłości wykonując zabiegi korekcyjne powłok ciała np. abdominoplastykę.

Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne w zakresie chirurgii ogólnej, naczyniowej i bariatrycznej. Stale poszerza swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i zjazdach krajowych i zagranicznych.

Barbara Kiersnowska-Wycinka

Barbara Kiersnowska-Wycinka – lekarz dentysta

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Stomatologia Zachowawcza. W roku 2016 uzyskała prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty.

Korzystając z doświadczenia zdobytego w zawodzie dentysty aktywnie rozwija swój warsztat zawodowy, m.in. skutecznie łącząc stomatologię zachowawczą, ortodoncję i protetykę z nowoczesną medycyną estetyczną.

Stale poszerza swoje kwalifikacje w zakresie medycyny estetycznej uczestnicząc w kursach, szkoleniach i zjazdach krajowych i zagranicznych.

Jacek Laskus

Jacek Laskus - specjalista II stopnia chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W roku 1984 uzyskał prawo wykonywania zawodu lekarza.

W roku 1987 uzyskał specjalizację pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Drugi stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej uzyskał w roku 1992, a w roku 2005 zakończył specjalizację z chirurgii onkologicznej.

Od 2010 roku posiada certyfikat Sekcji Chirurgów Endoskopowych Towarzystwa Chirurgów Polskich uprawniający do wykonywania procedur endoskopowych w zakresie endoskopii diagnostycznej i endoskopii operacyjnej przewodu pokarmowego.

Regularnie uczestniczy w kursach, warsztatach szkoleniowych i zjazdach krajowych i zagranicznych z zakresu m.in. chirurgii onkoplastycznej i rekonstrukcyjnej gruczołu piersiowego, profilaktyki i zwalczania zakażeń szpitalnych, dla zespołów ds. antybiotykoterapii, monitorowania zakażeń w pracy zespołów ds. zakażeń szpitalnych.

W codziennej pracy ambulatoryjnej i operacyjnej koncentruje się na chirurgii onkoplastycznej, zabiegach rekonstrukcyjnych, chirurgii naczyniowej. Specjalizuje się m.in. w leczeniu oszczędzającym w raku piersi, operacjach tarczycy. Wykonuje również zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej.

Barbara Kiersnowska-Wycinka

Ewa Wolska-Szmidt – dr n. med. specjalista chorób oczu, lekarz medycyny estetycznej

Barbara Kiersnowska-Wycinka

Monika Olejniczak – dr n. med. specjalista chorób oczu, lekarz medycyny estetycznej